Jak vytvořit obrázek s využitím ChatGPT

ChatGPT je pokročilý textový generátor založený na GPT-4 architektuře, který je schopen rozumět a generovat text podle uživatelských potřeb. Ačkoli ChatGPT primárně pracuje s textem, můžeme jej využít k vytvoření konceptu nebo návrhu obrázku, který lze dále zpracovat pomocí grafických nástrojů. V následujícím článku vám představíme, jak můžete pomocí ChatGPT vytvořit základní návrh pro obrázek.

Definujte svůj koncept

Prvním krokem při vytváření obrázku pomocí ChatGPT je definování konceptu nebo tématu. Přemýšlejte o tom, co chcete vyjádřit nebo sdělit prostřednictvím svého obrázku. Může to být cokoli, od jednoduchého loga až po komplexní ilustraci.

Popište svůj nápad do detailu

Aby ChatGPT mohl generovat vhodný návrh, je důležité poskytnout co nejvíce detailů. Popište barvy, tvar, kompozici a další prvky, které chcete ve svém obrázku mít. Čím více informací poskytnete, tím lépe bude ChatGPT schopen generovat návrh, který se blíží vašemu záměru.

Zformulujte svůj dotaz

Sestavte dotaz pro ChatGPT, který zahrnuje veškeré detaily a požadavky na váš obrázek. Můžete také uvést preferovaný styl nebo inspiraci. Například:

„Navrhněte mi obrázek s motivem vesmíru. Chci, aby zobrazoval Zemi, Měsíc, raketu a hvězdy. Rád/a bych, aby byl v retro stylu s použitím teplých barev.“

Zkuste generování návrhu

Odešlete váš dotaz do ChatGPT a nechte ho generovat návrh. ChatGPT vytvoří textový popis, který detailně popisuje, jak by měl obrázek vypadat. Tento popis můžete použít jako vodítko pro ruční kreslení obrázku.

Nejlepší nástroje na kreslení obrázku na PC

NázevWebCena
Adobe Photoshophttps://www.adobe.com/products/photoshop.htmlPředplatné od $20.99/měsíc
GIMPhttps://www.gimp.org/Zdarma
Affinity Photohttps://affinity.serif.com/en-us/photo/$54.99 jednorázově
Paint.NEThttps://www.getpaint.net/Zdarma
CorelDRAWhttps://www.coreldraw.com/Předplatné od $16.50/měsíc nebo $499 jednorázově
Canvahttps://www.canva.com/Zdarma (s nákupem prémiových prvků) / Pro verze $9.99/měsíc
Kritahttps://krita.org/Zdarma
Inkscapehttps://inkscape.org/Zdarma

Napsat komentář